K20F1C-P09LCC0-400S
ODU
Product No:
K20F1C-P09LCC0-400S
Description:
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C