K20KAC-P06LCC0-300S
ODU
Product No:
K20KAC-P06LCC0-300S
User Guide
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C