K20L0C-P04LFG0-520S
ODU
Product No:
K20L0C-P04LFG0-520S
Description:
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C