K21F1C-P03LPH0-400S
ODU
Product No:
K21F1C-P03LPH0-400S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
User Guide
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C