K21K0C-P07LFD0-450S
ODU
Product No:
K21K0C-P07LFD0-450S
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES K IN-LINE R
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C