K21KAC-P10LCC0-150S
ODU
Product No:
K21KAC-P10LCC0-150S
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C