K21KAC-P10LCC0-600S
ODU
Product No:
K21KAC-P10LCC0-600S
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C