K21KAC-P16LCC0-650S
ODU
Product No:
K21KAC-P16LCC0-650S
Description:
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C