K21L0C-P14LCC0-420S
ODU
Product No:
K21L0C-P14LCC0-420S
Description:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
In Stock : 2
User Guide
Cable Opening 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C