K21L0C-P16LCC0-520S
ODU
Product No:
K21L0C-P16LCC0-520S
Description:
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
In Stock : 11
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C