K21LFC-P14LCC0-520S
ODU
Product No:
K21LFC-P14LCC0-520S
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT.,INLINE,SZ.
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C