K22L0C-P05LPH0-620S
ODU
Product No:
K22L0C-P05LPH0-620S
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT.,INLINE,SZ.
User Guide
Cable Opening 0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 600V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C