K23L0C-P04LTQ0-520S
ODU
Product No:
K23L0C-P04LTQ0-520S
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT,INLINE,SZ3,
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 550V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 18A
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C