K2CU-F10A-EGS
Omron Automation and Safety
Product No:
K2CU-F10A-EGS
Description:
DETECT HEATER ELEMENT 200V CHAS
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height -
Ingress Protection -
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay
Control Method -
Number of Characters Per Row -
Communications -
Panel Cutout Dimensions -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight 0.86 lb (390.09 g)
Series K2CU
Type Heater Element Detector
Display Type -
Voltage - Supply 200VAC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range 4 ~ 10A