K30F1C-P09LCC0-3000
ODU
Product No:
K30F1C-P09LCC0-3000
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
User Guide
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C