K31B0C-P04LJG0-6500
ODU
Product No:
K31B0C-P04LJG0-6500
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES B IN-LINE R
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C