K31B0C-P08LFG0-5000
ODU
Product No:
K31B0C-P08LFG0-5000
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C