K31F1C-P06LFG0-2000
ODU
Product No:
K31F1C-P06LFG0-2000
User Guide
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C