K31F1C-P07LFG0-1500
ODU
Product No:
K31F1C-P07LFG0-1500
User Guide
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C