K31F1C-P08LFG0-3000
ODU
Product No:
K31F1C-P08LFG0-3000
User Guide
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C