K40F1C-P04NFG0-500S
ODU
Product No:
K40F1C-P04NFG0-500S
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT, INLINE, ST
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C