K40F1C-P05LFG0-200S
ODU
Product No:
K40F1C-P05LFG0-200S
User Guide
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C