K41F1C-P06LFG0-300S
ODU
Product No:
K41F1C-P06LFG0-300S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
User Guide
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C