K41F1C-P06LFG0-450S
ODU
Product No:
K41F1C-P06LFG0-450S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C