K41F1C-P08LFG0-350S
ODU
Product No:
K41F1C-P08LFG0-350S
Description:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
User Guide
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C