K7815JT-500R3
Mornsun America, LLC
Product No:
K7815JT-500R3
Description:
DC DC CONVERTER 15V 7.5W
In Stock : 742
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 19V
Package / Case 4-SMD Module
Efficiency 95%
Mfr Mornsun America, LLC
Features Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.53" L x 0.49" W x 0.14" H (13.5mm x 12.5mm x 3.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series K7815JT-500R3
Power (Watts) 7.5 W