K78U12-1000R3
Mornsun America, LLC
Product No:
K78U12-1000R3
Description:
NON-ISOLATED DC DC CONVERTER 1 O
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.48" L x 0.34" W x 0.69" H (12.1mm x 8.6mm x 17.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 17V
Control Features -
Series K78Uxx-1000R3L
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 90.5%