K78U24-700R3L
Mornsun America, LLC
Product No:
K78U24-700R3L
Description:
NON-ISOLATED DC DC CONVERTER 1 O
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.67" L x 0.48" W x 0.34" H (17.0mm x 12.1mm x 8.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 700mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 33V
Control Features -
Series K78Uxx-1000R3L
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 92%