KA78R12CPWD
onsemi
Product No:
KA78R12CPWD
Description:
IC REG LINEAR 12V 1A
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1A