KA78R33CTSTU
onsemi
Product No:
KA78R33CTSTU
Package:
TO-220F-4L
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO220F-4L
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F-4L
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-220-4 Full Pack
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1A