KB01KW01-28-JE
NKK Switches
Product No:
KB01KW01-28-JE
Description:
INCAND PANEL INDICATOR YLW 28V
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.48" (12.19mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Yellow
Ratings -
Lens Style Square with Flat Top
Series KB
Type Incandescent
Voltage 28V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current -
Lens Size 11.60mm