KB03KW01-5C12-JC
NKK Switches
Product No:
KB03KW01-5C12-JC
Description:
SW IND PB RECT RED LED 12V SLD
User Guide
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.48" (12.19mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series KB
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 16.10mm x 11.60mm