Home / Oscillators / KC2016Z12.0000C15XXK
minImg
KC2016Z12.0000C15XXK
KYOCERA AVX
Product No:
KC2016Z12.0000C15XXK
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CLOCK OSCILLATOR,2.0X1.6X0.8MM S
In Stock : 8979
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 6.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KC2016Z
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr KYOCERA AVX
Base Resonator Crystal
Frequency 12 MHz