Home / Oscillators / KC2016Z24.5760C15XXK
minImg
KC2016Z24.5760C15XXK
KYOCERA AVX
Product No:
KC2016Z24.5760C15XXK
CLOCK OSCILLATOR,2.0X1.6X0.8MM S
In Stock : 1013
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 7.3mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator Crystal
Frequency 24.576 MHz