Home / Oscillators / KC3225L156.250P2GJ00
minImg
KC3225L156.250P2GJ00
KYOCERA AVX
Product No:
KC3225L156.250P2GJ00
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CLOCK OSC 156.25MHZ 2.5V SMD
In Stock : 980
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 20µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KC3225L-P2
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr KYOCERA AVX
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz