Home / Oscillators / KC7050T212.500P3AEYG
minImg
KC7050T212.500P3AEYG
KYOCERA AVX
Product No:
KC7050T212.500P3AEYG
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
XTAL OSC SO 212.5000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -5°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 90mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KC7050T-P3
Function Standby (Power Down)
Type SO (SAW)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr KYOCERA AVX
Base Resonator Crystal
Frequency 212.5 MHz