KDV02DR100ET
Ohmite
Product No:
KDV02DR100ET
Manufacturer:
Ohmite
Package:
0201
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.1 OHM 0.5% 1/10W 0201
In Stock : 3016
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 100 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W