KDV02FR100ET
Ohmite
Product No:
KDV02FR100ET
Description:
RES 0.1 OHM 1% 1/10W 0201
In Stock : 79183
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 100 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W