KDV04FR150ET
Ohmite
Product No:
KDV04FR150ET
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1/8W 0402
In Stock : 8951
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 150 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.125W, 1/8W