KDV06FR360ET
Ohmite
Product No:
KDV06FR360ET
Description:
RES 0.36 OHM 1% 1/5W 0603
In Stock : 4940
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 360 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.2W, 1/5W