KDV08DR620ET
Ohmite
Product No:
KDV08DR620ET
Description:
RES 0.62 OHM 0.5% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 620 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.25W, 1/4W