KDV08FR120ET
Ohmite
Product No:
KDV08FR120ET
Description:
RES 0.12 OHM 1% 1/4W 0805
In Stock : 4636
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 120 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.25W, 1/4W