KDV12FR150ET
Ohmite
Product No:
KDV12FR150ET
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 108215
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.133" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 150 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.5W, 1/2W