KDV12FR360ET
Ohmite
Product No:
KDV12FR360ET
Manufacturer:
Ohmite
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.36 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 12258
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.133" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 360 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.5W, 1/2W