KGA05AR50J104MH
KYOCERA AVX
Product No:
KGA05AR50J104MH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0204
In Stock : 9430
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series LG12 (LGA)
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF