KGM21BCG1E3R3CT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG1E3R3CT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 pF