KGM21BCG1H220FM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG1H220FM
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF