KGM21YV51E103ZU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21YV51E103ZU
Description:
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0805
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.71mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF