KGM31HR51C106MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31HR51C106MU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
In Stock : 9672
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF