KGM42CR73U102ZY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CR73U102ZY
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF